Játékpedagógia a közösségfejlesztés szolgálatában
Résztvevők jelentkezését várjuk3+1 napos gyakorlatorientált kortárssegítő képzéssorozatunk célja, a résztvevők körében játékpedagógia alapjainak és eszközeinek megismerése, a játékok, mint fejlesztő eszközök használati lehetőségeinek felmérése, valamint társasjáték-pedagógia alapjainak elsajátítása és ezek közösségfejlesztési céllal való alkalmazása. A képzés végén a tanultakat a gyakorlatban is kipróbálják a résztvevők egy-egy játékklub lebonyolítása során.
A képzéssorozat célja, hogy olyan tudást és tapasztalatot tudjunk átadni, melynek használatával a fiatalokkal foglalkozó szakemberek, pedagógusok, ifjúságsegítők és fiatal kortárssegítők a játékpedagógiai eszközöket és módszertant alkalmazva képesek lesznek a fiatalokat megszólítani, bevonni, fejleszteni és közösségi lehetőségeket biztosítani számukra.
2023. október 7. szombat
10:00-16:00
Játékpedagógia, mint közösségfejlesztési módszer
2023. november 11. szombat
10:00-16:00
Közösségszervezés és fejlesztés alapjai, eszközei, lépései
2023. november 25. szombat 10:00-16:00
Játékvezetés, játékmesterkedés, célzott játékválasztás
+1 Általad választott időpontban
Játékpedagógia közösségfejlesztési alkalmazása a gyakorlatban
A képzések Budapesten, egy belvárosi helyszínen valósulnak meg – a pontos helyszíni információt a kiválasztott résztvevőknek küldjük el.
Vidéki résztvevők számára az utazási költségeket megtérítjük, amennyiben utazásukhoz távolsági buszjáratot vagy vonatot használnak.
A képzéseken való részvétel ingyenes. A képzési alkalmakon kávét és harapnivalót biztosítunk, az ebédről a résztvevőknek maguknak kell gondoskodniuk.
A PROJEKTRŐL
A projekt elsődleges célja a – játékok mint eszköz segítségével – a közösségépítés és formálás a 15-30 éves korosztályban. A projekt keretében játék klubokat és játékfejlesztő eseményeket szervezünk a fenti korosztály számára, mely során játékokat használunk közösségfejlesztési eszközöknek, miközben különféle társadalmi kérdéseket dolgozunk fel (emberi jogok, aktív részvétel, demokrácia, fenntartható fejlődés stb.) és/vagy a résztvevők kompetenciáit fejlesztjük a célzottan kiválasztott játékok segítségével (kiemelten együttműködés, kommunikáció és csoport előtti beszéd, döntéshozatal és stratégiai gondolkodás, problémamegoldás, konfliktuskezeés stb.). A játékokon keresztül célunk hidat képezni és így párbeszédet kezdeményezni a fiatalok között, akik ebben a formában nyitottabbá válnak a véleményük megjelenítésére és kifejezésére.
A KÉPZŐK
Szalai Zita
Ifjúsági képző, közösségfejlesztő
2015 óta a Tudatos Ifjúsággal Alapítvány szakmai vezetője, de már előtte is fiatalokkal, közösségfejlesztéssel foglalkozott. Ifjúsági szakemberként és képzőként sok sikeres projekt fűződik a nevéhez; kiemelten szervezetfejlesztéssel, játék általi neveléssel és közösségszervezéssel foglalkozik. Elhivatott játékfejlesztő; munkássága során az Alapítványnál fiatalokkal közösen több játék fejlesztésében vett részt. Hitvallása, hogy a játék a legjobb tanulási módszer, az élmény általi tanulás és a játékpedagógiai módszerek és eszközök alkalmazása így minden tevékenységének központi elemét képezi.
Lencse Máté
Pedagógus, játékfejlesztő
2013-ban ismerkedett meg a modern társasjátékok világával, azóta foglalkozik társasjáték-pedagógiával is, elsősorban az általa vezetett Toldi Tanodában. Számos publikáció, előadás, workshop, egyetemi óra, és több akkreditált képzés kidolgozása fűződik a nevéhez a társasjátékok pedagógiai célú felhasználása kapcsán. 2016-ban jelent meg első saját tervezésű társasjátéka a Gémklubnál, 2018 óta a Pagony állandó szerzője, több mint 10 megjelenéssel. Mindezek mellett folyamatosan dolgozik cégekkel (pl. KLM, DM), civil szervezetekkel (pl. Hősök Tere, DIA), de egyetemi projekteket (pl. MOME) is támogat játékfejlesztésben.
Jelentkezz most!
A képzésre azok jelentkezését várjuk, akik a 13-30 éves korosztállyal dolgoznak, és szívesen fejlesztenék eszköztárukat.
A jelentkezéseket az alábbi űrlap kitöltésével 2023. október 5-ig várjuk.
A képzéseken maximum 20 fő tud részt venni, a jelentkezések elfogadása érkezési sorrendben történik. A képzéseken való részvétel feltétele, hogy mind a 3 alkalommal meg tudsz jelenni, és a megszerzett tudásodat egy gyakorlati alkalommal is kamatoztatod, illetve megtapasztalod milyen a játékpedagógia közösségfejlesztési célú alkalmazása.